Šicí dílna a úklidové práce

Logo Šicí dílny

Jak vznikl nápad sociálně podnikat v oboru šití a úklidu?

První úvahy nad tématem "jak dát klientům možnost zažít úspěch v pracovním prostředí a rozvinout tak spektrum poskytovaných služeb organizace" přišly už v roce 2012.  Souhlas šťastných náhod a spletence společných zájmů a nadšení pro věc pak dalo vzniknout sepsání pilotního projektu pro rozjezd sociálního podnikání v oboru šití a úklidu.

AKTUÁLNĚ: Hledáme do šicí dílny dvě šikovné ruce!

Šicí dílna Šance pro Tebe

Šicí dílna Šance pro Tebe funguje od roku 2013. Velkou oporou se stal pilotní projekt města Chrudim v rámci prevence kriminality s názvem Máme šanci na sobě pracovat. Cílem bylo aktivizovat sociálně vyloučené klienty města k pracovním aktivitám, vzdělávání, upevňování a znovunastavování pracovních návyků a zkušeností.

Díky tomuto projektu došlo k pořízení základního vybavení pro šicí dílnu a úklidové práce a také k proškolení klientů v potřebných dovednostech. Projekt úspěšně realizoval své poslání a cíl.

V návaznosti na to se v letošním roce podařilo vyjednat první firemní zakázku na šití propagačních předmětů pro město Chrudim. Tato zakázka byla úspěšně finalizována 30. dubna 2014 dle zadané objednávky. Článek o předání naší první zakázky si můžete přečíst a fotografie prohlédnout zde

V současné době pracujeme na dalším rozvoji naší sociální firmy - podařilo se získat podporu pro projekt šicí dílny a obchodu s tréninkovými pracovními místy od České asociace streetwork ze zdrojů donátora Velux foundation. Nyní intenzivně pracujeme na rozjezdu obchodu a dílny, plánujeme rozjezd vlastního internetového obchodu, plánujeme účast na lokálních trzích a další aktivity.

Ukázky práce našich zaměstnanců můžete vidět v přiloženém katalogu, který je ke stažení níže. Další ukázky našich prací zde

Podpořte naše snažení svou objednávkou - email: . Vyrábíme dle přání zákazníka, ceny jsou smluvní.

Úklidové práce

Dále se snažíme získávat zakázky v oblasti úklidu kanceláří, domácností (čistíme koberce a čalounění mokrou metodou pomocí extraktačního vysavače) dále jsme schopni zajistit údržbu zahrad, veřejných prostranství apod.

Ceny prací jsou smluvní dle rozsahu a náročnosti Vám zpracujeme cenovou nabídku.

Manažerka šicí dílny a úklidů: Sophia Dvořáková, telefon: 734 154 528, e-mail

Adresa obchodu: Fortenská 138, Chrudim

Otvírací doba obchůdku Ušito s šancí:

Po - Pá: 8:00 - 16:00
Polední pauza 12:00 - 13:00

V roce 2019 jsme v sociálním podniku šicí dílna „Ušito s šancí“ zaměstnávali více než 30% osob ze znevýhodněných skupin na celkovém počtu zaměstnanců.

Projekt ”Streetwork pro děti a mládež - podpora sociální práce s ohroženými dětmi a mládeží se zaměřením na trénink v pracovních dovednostech a na mobilní terénní práci ve vyloučených lokalitách.

V roce 2013 začali projektoví partneři CEKAS při Národním vzdělávacím fondu, o.p.s. a Česká asociace streetwork, o.s. realizovat velký čtyřletý projekt zaměřený na rizikové děti a mládež, který je financovaný z prostředků dánské nadace the Velux Foundations.

Jednou ze stěžejních aktivit projektu je vytváření a podpora tréninkových míst s cílem nabídnout a poskytnout mladým lidem – uživatelům nízkoprahových sociálních služeb -  zkušenost se zaměstnáním a potřebnou praxi pro zvýšení šance na další uplatnění na trhu práce.

Část finančních prostředků z projektu získala ve veřejném výběrovém řízení organizace Šance pro tebe z Chrudimi na zajištění obchodu a šicí dílny -  sociálního podniku ve Fortenské ulici č. 138.

(podrobnější info o projektu na: www.cekas.cz awww.streetwork.cz )

Ukázky prací šicí dílny naleznete v naší fotogalerii ZDE

Ukázky práce z Šicí dílny na výstavě na náměstí v Chrudimi