NZDM Agora | Cíle klubu

1. Být službou prvního kontaktu:
        Vyhledávat a kontaktovat  jedince a skupiny ohrožené nepříznivou sociální situací, kteří nemusí být motivovaní ke spolupráci s dalšími subjekty ke změně své situace.

2. Být dostupnou službou:
        Přizpůsobit charakter služby a jednání kontaktních pracovníků potřebám cílové skupiny

3. Poskytnout bezpečný klubový prostor:
       Poskytovat bezpečný klubový prostor s vybavením pro volnočasové a zájmové aktivity jako místo k setkání s vrstevníky a alternativu trávení volného času na ulici

4. Předcházet rizikům a jejich následkům:
       Upozorňovat na možná rizika spojená s jednáním a poskytovat odborné informace ke snížení sociálních a zdravotních rizik

5. Být oporou v obtížných situacích:
       Poskytovat podporu v nových nebo jiných náročných situacích, orientovat se v sociálním prostředí. Klienti jsou motivovaní k odpovědnosti za svůj život a jsou schopni řešit svou životní situaci vlastními silami.

6. Podporovat v aktivitách a zájmech:
    Asistovat při volbě, přípravě a realizaci vlastních aktivit a zájmů