Výlet předškolek

Datum publikace: 06.06.2019

Výlet Předškolky

Výlet předškolek z Vysokého Mýta, Hrochova Týnce a Čankovic

Dne 28. 5. 2019 se konalo setkání předškolek z Vysokého Mýta, Hrochova Týnce a Čankovic v Hrochově Týnci.

Předškolka z Vysokého Mýta se na místo dopravila linkovým autobusem. V Čankovicích nastoupila do autobusu předškolka s panem učitelem z Čankovic. Po příjezdu na nás v Týnci čekala paní asistentka. Některé děti se vzájemně znaly již z výletu na Veselý Kopec. Od autobusové zastávky jsme se společně vydali k sídlu Hasičů města Hrochův Týnec. Přivítal nás velmi milý pan hasič. Zavedl nás do zasedací místnosti, kde se děti nasvačily. Poté si s dětmi povídal, co hasiči dělají, kam nejčastěji jezdí, jak houká siréna, atp. Následně pan hasič přinesl dětem ukázat hasičkou výstroj, evakuační zavazadlo, ochranné pomůcky a prostředky k poskytnutí první pomoci – nejvíce se dětem líbila nafukovací sádra. Děti si mohly vyzkoušet mnoho pomůcek, které hasič potřebuje k záchraně lidských životů. Děti viděly například hadice s příslušenstvím, hasicí přístroje, vyprošťovací nůžky apod. Také si mohly vyzkoušet, jaké to je sedět za volantem hasičského auta.

Po prohlídce hasičského vozu jsme se přemístili do Tejnické předškolky. Pro děti jsme měli připravené aktivity na téma hasiči. Za odměnu jsme pro děti přichystali palačinkové překvapení. Výlet a společné setkání hodnotíme za velice vydařené, nakonec nám přálo i počasí. Děti měly velkou radost z připraveného programu a domů přicházeli se zajímavými zážitky.

Výlet Předškolky