Napsali o nás | Máme šanci na sobě pracovat

Datum publikace: 12.05.2014

Zdroj: město Chrudim

V pátek 2. května 2014 se v Informačním centru Městského úřadu v Chrudimi konalo  slavnostní předávání výrobků starostovi P. Řezníčkovi, které ušily klientky zapojené v projektu Máme šanci na sobě pracovat realizovaný neziskovou organizací Šance pro Tebe.

Cílem projektu bylo přispět ke snižování míry a závažnosti trestné činnosti rodin ze sociálně vyloučených lokalit města, jejichž členové jsou dlouhodobě nezaměstnaní.

Projekt se snažil o zvyšování pracovní a osobní kompetence sociálně vyloučených rodin tak, aby členové byli více uplatnitelní na trhu práce. Došlo k vytvoření šicí dílny, kde probíhal kurz šití a zároveň pro muže probíhal kurz zahradních a úklidových prací.

Pracovníci, dokázali pro klienty připravit během kurzů a praxe motivační prostředí a vztahy vzájemné ochoty a podpory, proto je zájmem města pokračovat v načaté spolupráci s neziskovou organizací, která s klienty pracuje. Další informace o Šicí dílně se dočtete zde.

Zdroj foto: město Chrudim