"Rychlá pomoc" ve spolupráci s Nadací České spořitelny

Termín realizace: 1.5.2020 – 31.8.2020

Projekt je realizován ve vyloučené lokalitě "Farma" ve Vysokém Mýtě, která se nachází na okraji města při hlavní silnici. Cílová skupina je tvořena rodinami s dětmi v nepříznivé životní situací (chudoba, etnicita, sociální vyloučení nebo ohroženi sociálním vyloučením, rodiny s neuspořádanými vztahy nebo rodiny neúplné). Žije zde přibližně 200 obyvatel.

Projekt si klade za cíl pomoci rodičům v péči o děti v době nouzového stavu a podpořit je v oblasti vzdělávání (domácí škola – kdy většina rodičů nemá dostatečné kompetence či na straně rodiny jsou bariéry, které brání v šanci na úspěch), pomoci jim sladit pracovní povinnosti, rekvalifikační požadavky případně další povinnosti s výchovou, vzděláváním a zabezpečením jejich dětí. Dětem bude nabídnuta pedagogická podpora, mimoškolní výchova založená na pedagogice volného času, jež propojí výchovu ve škole s výchovou v rodině.

Hlavní projektovou aktivitou je provoz dětského klubu pro děti mladšího školního věku (6 – 10 let), odloženého školního nástupu nebo případně pro děti předškolního věku (3 – 6 let). Klíčovým posláním klubu je v prvním směru podpora dětí v oblasti vzdělávání v současném stavu nouze, ve druhém pak pomoci rodičům v oblasti zaměstnání, pomoci sladit jim pracovní povinnosti v souladu s jejich rodičovskými povinnostmi. Realizací dětského klubu bychom těmto dětem rádi nabídli alternativu ke školnímu vzdělávání.

Projekt je realizován za finanční podpory Nadace České spořitelny. Děkujeme za podporu