Pomoc se školní přípravou - doučování

Termín realizace: 1. 1. 2022 – 31. 12. 2022

Doučování je primárně určeno dětem ve věku 6 až 18 let, které pocházejí ze sociálně  vyloučené lokality „Farma“ v Husově ulici ve Vysokém Mýtě, případně dalších míst, kde je život obyvatel ovlivněn obtížnou sociální situací, která dopadá především na děti a mladé dospělé. V důsledku toho jsou to právě oni, kdo často žije v nepodnětném prostředí, jejich životy jsou ovlivněny různými faktory, jakými jsou chudoba, nezaměstnanost, negramotnost, kriminalita atd. Víme, že k dosažení vzdělání potřebujeme podporu druhých a odpovídající zázemí. Tam, kde je podpora a zázemí ke vzdělávání relativně menší, než je běžné, je těžší vzdělání dosáhnout. Znevýhodnění těchto dětí s sebou nese na počátku handicap, cestu neúspěchu a zbytečného selhávání ve škole, omezenou cestu do kolektivu vrstevníků a často předčasně ukončenou cestu za vzděláním se ztrátou motivace.
Doučování bude probíhat převážně v zázemí našeho dětského klubu, případně bude aktivita vedena v konkrétních rodinách nebo ve formě distanční v on-line prostředí. Realizátorem projektu bude kmenový zaměstnanec organizace (pracovník dětského klubu) s případnou podporou oblastního poradce (asistenta pedagoga), dobrovolníky nebo stážisty.

Děkujeme za finanční podporu v naší společné práci.