Workshop DJingu

Datum publikace: 30.04.2019

Dne 24. 4. 2019 proběhl v prostorách NZDM Futur workshop na téma DJing. Workshop vedl odborný lektor Tomáš P., který má zkušenosti s hraním na „mixáky“ z různých klubů a soukromých akcí. Uživatelé služeb byli o akci informování prostřednictvím individuálních rozhovorů, FB, plakátů a pozvánek přibližně tři týdny předem. Akce jim byla připomínána při každém setkání. Akce se zúčastnilo 9 uživatelů služby. Lektor uživatele zpočátku seznámil s historií a samotnou technikou. Posléze všichni společně sledovali, co budou dále dělat. Každý jednotlivec si mohl postupně vyzkoušet manipulaci s pultem do rytmu slaďování hudby ze dvou mixáků a skrečování na mixáky. Vzhledem k tomu, že se workshopu zúčastnili uživatelé ve věku od 6-14 let, nejvíce je bavila poslední část, která je hudebně hodně výrazná. Uživatelé služby projevili zájem o další spolupráci s lektorem, například na nocovací akci, kde by mohl uspořádat diskotéku a naučit je zase něco nového z DJingu.  Lektor se dokázal přizpůsobit i práci s uživatelem se sluchovým handicapem. Workshop se vydařil.